BoardeX nedir?

Dış cephe kaplama işlerinde ve hatta yalıtımda adını sıkça duyduğumuz yeni nesil bir malzeme olan BoardeX nedir? ve ne işe yarar?

BoardeX nedir?

BoardeX nedir diye soracak olursanız, bir tür dış cephe kaplama levhasıdır. Aslına bakılırsa alçıpan gibidir. Alçıpan dan farkı plakaların üzerinin bir çeşit cam elyaf şilte kaplanmış olmasıdır. Bu yüzden neme karşı dayanıklıdır. Ancak suya dayanıklı değildir! Bu yüzden boardex dış cephe kaplama dan sonra mutlaka üzerinin file ve sıva kullanılarak kapatılması gerekir. Duruma göre mineral sıva yada textürlü (grenli gibi) boyalarla da desteklenmelidir.

BoardeX kullanım alanları ve kullanım amacı?

Boardex'in kullanım alanı zaten belli genelde boardex dış cephe kaplamalarında kullanılıyor. Ancak bazı özel durumlarda nemin yoğun olduğu mahallerde de kullanılması iyi olabilir. Bunlara örnek bodrum katlar, banyo ve wc tavanları olabilir. Boardex in kullanım amacı ise dış cephelerde daha hızlı ve pratik kaplama yapmak, özellikle değişik tasarım ve modelleri dış cepheye yansıtmak denilebilir.

Kuru duvar ne demek?

Kuru duvar adından da anlaşılacağı üzere yapım aşamasında su kullanılmadan yapılan duvar sistemlerinin genel adıdır. Mesela alçıpan duvarlar da kuru duvardır. Kuru duvar sistemleri su kullanılarak yani harçlı, yapıştırıcılı vb duvarlara göre daha hafif ve pratiktir. Buda yüksek metrajlı şantiyelerde hız demektir. Hız demek işçilik maliyetinin düşeceği anlamına gelir.

Boardex kuru duvar sistemleri

Dış cephede 6 adet boardex uygulama sistemi mevcuttur. Bunlar aşağıdaki gibidir. Hangi dış cephe kaplama sistemini seçmeniz gerektiği hususunda teknik kadromuzdan destek almanızda fayda var.

CEKETLEME Dış Cephe Sistemi

CEKETLEME Dış Cephe Sistemi

Tek İskeletli Dış Cephe Sistemi

Tek İskeletli Dış Cephe Sistemi

Çift İskeletli Dış Cephe Sistemi

Çift İskeletli Dış Cephe Sistemi

Omega Dış Cephe Sistemi

Omega Dış Cephe Sistemi

Ceket Omega Dış Cephe Sistemi

Ceket Omega Dış Cephe Sistemi

CeketMAX Dış Cephe Sistemi

CeketMAX Dış Cephe Sistemi


Boardex Ankara bayileri

Boardex, Dalsan Alçı San. ve Tic. A.Ş. tarafından üretilen dış cephe kaplama levhasıdır. Ankara'nın çoğu yerinde malzeme satış bayileri bulunmaktadır. Bunlar genellikle ostim, atisan ve siteler bölgesindedirler.
Boardex Ankara uygulama bayisi olarak firmamıza başvurabilir ve ücretsiz keşif hizmetimizden yararlanabilirsiniz!

KEŞİF VE SORULARINIZ İÇİN HEMEN ARAYINIZ!
+90 545 391 58 48
+90 312 357 73 54 

BoardeX uygulama fiyatları

Dış cephede hızlı ve pratik çözümler sunan levha mızın sistemlerine göre m2 boardex uygulama fiyatları değişiklik göstermektedir. Ankara içi boardex uygulama fiyatları için lütfen iletişime geçiniz!
 1. CEKETLEME Dış Cephe Sistemi fiyatları
 2. Tek İskeletli Dış Cephe Sistemi fiyatları
 3. Çift İskeletli Dış Cephe Sistemi fiyatları
 4. Omega Dış Cephe Sistemi fiyatları
 5. Ceket Omega Dış Cephe Sistemi fiyatları
 6. CeketMAX Dış Cephe Sistemi fiyatları
Paylaş Google Plus

Yazar: Kanber ÖZYURT

4 blogger-facebook:

 1. Bu ürünün esprisi üzerindeki şiltesidir. Eğer merkez çok fazla ise şilte çöp olur. Alçı suyla baş başa kalır. Beni bu konuda ikna edin

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İyi günler, ne demek istediğinizi tam anlamadık. Ancak üzerindeki şilteden kastınız cam yünü elyaf takfiyeleri ise evet çok kesim yapmak uygulamayı olumsuz etkileyebilir, ancak üzerine zaten dış cephe sıvası ve filesi ve de mineral sıva gibi dış cephe ürünleri çekilmeden zaten boardex, guardex, corex gibi dış cephe kaplama plakaları kullanılamaz. Üzerine uygulanan bu malzemeler ve dış cephe boyası (silikonlu yada akrilik) zaten içeriye su geçirilmemelidir. Aydıca bu tür ürünler dikey de kullanılmalıdır, yatayda su alırlar. Sonuç olarak doğru teknik ve uzman ekipler tarfından yapılırsa yıllarca kullanılabilirler. Saygılarımızla...

   Sil
 2. bu malzemeyi çatıda kullanabilirmiyim. üzerine sıva yaparak tabi

  YanıtlaSil

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır! İçerisinde reklam, küfür, şiddet bulunan yorumlar yayınlanmaz! Ayrıca içerisinde telefon mail vb iletişim bilgisi olan yorumlar da yayınlanmaz!
Destek için arayın (0545-391-58-48) yada mail atın! (ozyurt.insaat.dekorasyon@gmail.com)