2020 Ev Dekorasyon ve Tadilatı Fiyatları🏠 İster villa olsun isterse bir daireniz olsun eğer artık eski ve yıpranmış bir yapıya sahipse yapılacak ev dekorasyon tadilat masrafı siz ne kadar ertelerseniz erteleyin eviniz sizi buna zorlamaya başlayacaktır❗ 2020 yılı  tadilat fiyatları aşağıdadır. 


🏠 Burada yapılması gereken şey ev yenileme işini fazla sürüncemeye bırakmadan bir an önce yaptırmaktır. Çünkü sizin ertelemeniz uzadıkça çıkacak masraflarında maliyeti daha da fazla artmaya başlayacaktır. Örneğin su tesisatı eski olduğu için siz misafirlikte iken patlayıp evi su bastığını ve hatta alt komşulara da zarar verdiğini bir düşünün! Ne demek istediğimizi daha iyi anlamanız açısından sadece bir örnek.😥

KOMPLE EV TADİLATI MALİYET VE FİYATLARI

Tamam ev yenileme işine girmeye mecbur kaldınız yada karar verdiniz! Herkesin aklındaki soru genelde şu "komple ev tadilatı ne kadar tutar?" yada "Ankara'da ev tadilatı fiyatları ne kadar?" yada " 2020 yılı komple ev tadilat fiyatları " ne kadar oldu gibi. Bu fiyat aralığını belirlemek ve ev tadilatı hesaplama yapmak gerçekten çok güç. Ancak yinede bir alt limit var. Kesinlikle üst limit yok, bu sizin isteklerinize ve gelir düzeyinize bağlı. Şu an için alt limit 30.000-TL - 40.000-TL civarlarında. Ama siz yinede aşağıdaki EV TADİLAT FİYAT LİSTESİ 2020 maliyet tablomuzu inceleyin!

DEKORASYON FİRMALARI


✔Maliyetimizi hesapladık, 
internetten ev dekorasyon sitelerine baktık, 
çeşitli dekorasyon fikirleri aldık, 
facebook ve instagram'a baktık.😊  her şeyi ayarladık. 
En az 3 teklif aldık. 
Ancak şimdi daha önemli bir sorunla karşı karşıyayız! Hangi dekorasyon firmasına işi vermeliyiz? Tabi bunun kişiden kişiye değişen bir cevabı vardır. Kimisi en ucuz ev tadilatı fiyatı veren firmayı seçer.

Kimisi en pahalı olanın en iyi olduğuna inanır. Ancak benim tercihim ve sizlere tecrübelerim doğrultusunda önerim işi yapabilecek bir firmayla anlaşmanız. Buna da karar verirken söz konusu kişilerin yada firmaların referansları ön plana çıkıyor.


Bu konu hakkında iyi bir araştırma yapmalısınız. Çevrenizde daha önce tadilat ve ev yenileme işine giren olduysa onlarla da konuşun. Yaptıkları hataları sorunuz. Tanıdıklarınızdan inşaat mühendisi, mimar ve inşaat teknikeri gibi meslekleri olan varsa yardım isteyiniz.

EV TADİLAT DEKORASYON İŞLERİ TUTAR HESAPLAMA

İç dekorasyon tadilatı hesaplarken aşağıdaki tabloyu kullanınız! O tablodaki işlerden sizin evinizde hangisi varsa seçip toplayınız. Ortalama maliyet çıkacaktır. Aşağıdaki fiyatlar son yaptığımız evlerde 3+1 dairenin komple dekorasyon tadilat maliyet analizidir.

2020 YILI EV TADİLATI FİYATLARI

🔝 YUKARI DÖN
UYGULAMA
BİRİM
BİRİM FİYAT
MİKTAR
ORTALAMA MALİYET
YIKIM KIRIM VE MOLOZ ATIM İŞLERİ:Evinizde değiştirmek istediğiniz duvarlar yada sökülecek fayanslar için gerekli kalemdir.
paket
1.500-TL
1
1.500-TL
FAYANS SERAMİK:3+1 dairede ortalama 75m2-90m2 civarı fayans ve seramik işi çıkar.
m2
60-TL
90
5.400-TL
SU TESİSATI: Vitrifiye elemanlar işverene ait.
paket
2.500-TL
1
2.500-TL
KALORİFER TESİSATI: Vitrifiye elemanlar işverene ait.
paket
2.500-TL
1
2.500-TL
ELEKTRİK TESİSATI:Vitrifiye elemanlar işverene ait.
paket
1.500-TL
1
1.500-TL
LAMİNANT PARKE:Malzeme ve işçilik dahil.
m2
50-TL
90
4.500-TL
AMERİKAN PANEL KAPI: Anahtar teslim
ADET
750-TL
7
5.250-TL
PVC PENCERE YENİLEME: Anahtar teslim.
ADET
1.000-TL
5
5.000-TL
ALÇI BOYA: Malzeme ve işçilik dahil.
paket
5.000-TL
1
5.000-TL
Toplam
33.150-TL

⚠️Yukarıdaki tabloda bulunan fiyatlar daha önceki yaptığımız tadilat işlerinden çıkarılan tecrübeler doğrultusunda 3+1 olan bir dairenin metrajına göre ortalama olarak hesaplanmıştır. Unutmayın! asıl fiyatlar için işin yerinde görülerek keşif yapılması gerekir.


Paylaş Google Plus

Yazar: Kanber ÖZYURT

11 blogger-facebook:

 1. Please call to get offer of drywall, plaster and interior decoration!

  YanıtlayınSil
 2. Пожалуйста, позвоните, чтобы получить предложение гипсокартона, штукатурки и внутренней отделки!

  YanıtlayınSil
 3. alçıpan, alçı ve iç dekorasyon teklifi almak için arayınız!

  YanıtlayınSil
 4. Daire işçiliği kırım fiyatı 1500 tl yaptığımız çalışmalar sonrası oluşan tecrübeler sonucu çok az olduğu kanaati ne vardık yeni bi hesaplama yaparsanız insanlar daha doğru bilgiye ulaşır

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Evet haklısınız, ancak yazımızda minumum fiyatlar değerlendirilmiştir. Ve tamamını okursanız üst sınırın olmadığı yazılmıştır! Çok kapsamlı duvar yıkma, şap sökme gibi işler varsa ve bunlar dairenin geneline yayılırsa fiyat 5000-7500tl arası bile olabilir. Sizde taktir edersiniz ki biz burda varsayılan bir daireyi ele alıyoruz. Görüşünüz için teşekkürler...

   Sil
 5. 3+1 diye belirttiğiniz bir dairenin minumum metrekaresi kaç peki. Mesela benim evim 100 metrekare bile değil ama 3+1..

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar.. Evet haklısınız bir metraj vermedik ama bizim hesaplama şeklimiz şöyle; 3+1 daire derken 80m2 ila 100m2 arası olan daireleri kastediyoruz aslında. Zaten keşfe gelmeden net fiyat vermiyoruz. Örneğin keşfe gelince sizin evin çok küçük olduğunu gözlemlediğimizde 3+1 değil 4+1 bile olsa biz küçük olan eve küçük fiyat veririz ;)) saygılar...

   Sil
 6. 500 m kare montalama işim var işcilik kaca yaparsınız

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. mantolama işçilik fiyatı iskele dahil 40tl, iskele hariç 35tl dir.

   Sil
 7. 500m2 diş çepe boya icin fiyat ne olur

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ankara içindeyse dış cephe boya fiyatı malzeme + işçilik + iskele dahi 40tl civarında...

   Sil

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır! İçerisinde reklam, küfür, şiddet bulunan yorumlar yayınlanmaz! Ayrıca içerisinde telefon mail vb iletişim bilgisi olan yorumlar da yayınlanmaz!
Destek için arayın (0545-391-58-48) yada mail atın! (ozyurt.insaat.dekorasyon@gmail.com)