2019 Ev Dekorasyon ve Tadilatı Fiyatları🏠 İster villa olsun isterse bir daireniz olsun eğer artık eski ve yıpranmış bir yapıya sahipse yapılacak ev dekorasyon tadilat masrafı siz ne kadar ertelerseniz erteleyin eviniz sizi buna zorlamaya başlayacaktır❗ Maalesef bundan kaçamazsınız! Nasıl araçlarımızın bakımlarını belirli km lerde yaptırıyoruz, evlerimizde aynı şekilde periyodik olarak tadilat işleri çıkmaktadır. 


🏠 Burada yapılması gereken şey ev yenileme işini fazla sürüncemeye bırakmadan bir an önce yaptırmaktır. Çünkü sizin ertelemeniz uzadıkça çıkacak masraflarında maliyeti dahada fazla artmaya başlayacaktır. Örneğin su tesisatı eski olduğu için siz misafirlikte iken patlayıp evi su bastığını ve hatta alt komşulara da zarar verdiğini bir düşünün! Ne demek istediğimizi daha iyi anlamanız açısından sadece bir örnek.😥

KOMPLE EV TADİLATI MALİYET VE FİYATLARI

Tamam ev yenileme işine girmeye mecbur kaldınız yada karar verdiniz! Herkesin aklınızdaki soruyu genelde şu "komple ev tadilatı ne kadar tutar?" yada "Ankara'da ev tadilatı fiyatları ne kadar?" Bu fiyat aralığını belirlemek gerçekten çok güç. Ancak yinede bir alt limit var. Kesinlikle üst limit yok, bu sizin isteklerinize ve gelir düzeyinize bağlı. Şu an için alt limit 30.000-TL - 35.000-TL civarlarında. Ama siz yinede aşağıdaki ev tadilat ve dekorasyonuyla alakalı maliyet tablomuzu inceleyin! EV TADİLAT FİYAT LİSTESİ 2019

DEKORASYON FİRMALARI


✔Maliyetimizi hesapladık, 
internetten ev dekorasyon sitelerine baktık, 
çeşitli dekorasyon fikirleri aldık, 
facebook ve instagram'a baktık.😊  her şeyi ayarladık. 
En az 3 teklif aldık. 
Ancak şimdi daha önemli bir sorunla karşı karşıyayız! Hangi dekorasyon firmasına işi vermeliyiz? Tabi bunun kişiden kişiye değişen bir cevabı vardır. Kimisi en ucuz ev tadilatı fiyatı veren firmayı seçer.

Kimisi en pahalı olanın en iyi olduğuna inanır. Ancak benim tercihim ve sizlere tecrübelerim doğrultusunda önerim işi yapabilecek bir firmayla anlaşmanız. Buna da karar verirken söz konusu kişilerin yada firmaların referansları ön plana çıkıyor.


Bu konu hakkında iyi bir araştırma yapmalısınız. Çevrenizde daha önce tadilat ve ev yenileme işine giren olduysa onlarla da konuşun. Yaptıkları hataları sorunuz. Tanıdıklarınızdan inşaat mühendisi, mimar ve inşaat teknikeri gibi meslekleri olan varsa yardım isteyiniz.

EV TADİLAT DEKORASYON İŞLERİ TUTAR HESAPLAMA

İç dekorasyon tadilatı hesaplarken aşağıdaki tabloyu kullanınız! O tablodaki işlerden sizin evinizde hangisi varsa seçip toplayınız. Ortalama maliyet çıkacaktır. Aşağıdaki fiyatlar son yaptığımız evlerde 3+1 dairenin komple dekorasyon tadilat maliyet analizidir.

EV TADİLATI FİYATLARI

🔝 YUKARI DÖN
UYGULAMA
BİRİM
BİRİM FİYAT
MİKTAR
ORTALAMA MALİYET
YIKIM KIRIM VE MOLOZ ATIM İŞLERİ:Evinizde değiştirmek istediğiniz duvarlar yada sökülecek fayanslar için gerekli kalemdir.
paket
1.500-TL
1
1.500-TL
FAYANS SERAMİK:3+1 dairede ortalama 75m2-90m2 civarı fayasn ve seramik işi çıkar.
m2
60-TL
90
5.400-TL
SU TESİSATI: Vitrifiye elemanlar işverene ait.
paket
2.500-TL
1
2.500-TL
KALORİFER TESİSATI: Vitrifiye elemanlar işverene ait.
paket
2.500-TL
1
2.500-TL
ELEKTRİK TESİSATI:Vitrifiye elemanlar işverene ait.
paket
1.500-TL
1
1.500-TL
LAMİNANT PARKE:Malzeme ve işçilik dahil.
m2
50-TL
90
4.500-TL
AMERİKAN PANEL KAPI: Anahtar teslim
ADET
750-TL
7
5.250-TL
PVC PENCERE YENİLEME: Anahtar teslim.
ADET
1.000-TL
5
5.000-TL
ALÇI BOYA: Malzeme ve işçilik dahil.
paket
5.000-TL
1
5.000-TL
Toplam
33.150-TL

⚠️Yukarıdaki tabloda bulunan fiyatlar daha önceki yaptığımız tadilat işlerinden çıkarılan tecrübeler doğrultusunda 3+1 olan bir dairenin metrajına göre ortalama olarak hesaplanmıştır. Unutmayın! asıl fiyatlar için işin yerinde görülerek keşif yapılması gerekir.


Paylaş Google Plus

Yazar: Kanber ÖZYURT

0 blogger-facebook:

Yorum Gönder

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır! İçerisinde reklam, küfür, şiddet bulunan yorumlar yayınlanmaz! Ayrıca içerisinde telefon mail vb iletişim bilgisi olan yorumlar da yayınlanmaz!
Destek için arayın (0545-391-58-48) yada mail atın! (ozyurt.insaat.dekorasyon@gmail.com)