2020 Mantolama malzeme ve işçilik fiyatları

2020 yılı Mantolama malzeme ve işçilik fiyatları malzemenin cinsine, markasına, kalınlığına, metrajına ve firma merkezimize olan uzaklığa göre değişiklikler gösterebilmektedir.

2020 Dış Cephe Mantolama m2 fiyat listesi

Aşağıda firmamız tarafından uygulanan dış cephe mantolama malzemeleri ve m2 fiyat listesi bulunmaktadır. Mantolama malzeme sarfiyat ve malzeme hesaplamaları için lütfen Mantolama Malzeme Hesaplama sayfamıza göz atınız!
MANTOLAMA MARKASI
BİRİM
BİRİM FİYAT
FİYAT ŞEKLİ
FİLLİ BOYA CAPATECT DALMAÇYALI 5CM MANTOLAMA
M2
100 TL
MALZEME + İŞÇİLİK DAHİL
FİLLİ BOYA CAPATECT SİYAM 5CM MANTOLAMA.
M2
100 TL
MALZEME + İŞÇİLİK DAHİL
FİLLİ BOYA EXPERT 5CM MANTOLAMA
M2
90 TL
MALZEME + İŞÇİLİK DAHİL
DYO KLİMATHERM 5CM MANTOLAMA
M2
90 TL
MALZEME + İŞÇİLİK DAHİL
FAWORİ 5CM MANTOLAMA.
M2
85 TL
MALZEME + İŞÇİLİK DAHİL
WEBER PLUSTHERM 5CM MANTOLAMA
M2
90 TL
MALZEME + İŞÇİLİK DAHİL
WEBER MAXİTHERM 5CM MANTOLAMA
M2
95 TL
MALZEME + İŞÇİLİK DAHİL
İZOCAM TAŞ YÜNÜ 5CM 150KG/M3 MANTOLAMA
M2
115 TL
MALZEME + İŞÇİLİK DAHİL
CAPATECT TAŞYÜNÜ 5CM 150KG/M3 MANTOLAMA
M2
115 TL
MALZEME + İŞÇİLİK DAHİL

Dış cephe mantolama maliyet hesaplama

Dış cephe mantolama maliyet hesaplarken genelde siz değerli müşterilerimizin yanıldığı yer yukarıdaki birim fiyatlarını nasıl kullanması gerektiğidir. 

Bizim yukarıda verdiğimiz ısı yalıtım birim fiyatları binanın, villanın yada herhangi bir taşınmazın sadece mantolama kısmını kapsar. Oysaki binada mantolama yapılırken mecburen yan işler de çıkmaktadır. Örneğin pencere denizliklerine mermer konulması, mantolama öncesi PVC yağmur oluklarının sökülmesi ve mantolama sonrası yenilenmesi gibi.

Sonuç olarak örneklendirmek gerekirse 1000m2 dış cephe mantolama uygulama işi filli boya capatect dalmaçyalı kullanılarak 1000m2x100TL=100BİN TL' değildir. Mermerleri, PVC olukları, dış cephe demirlerinin boyanması vb iş kalemlerini ekleyince kesinlikle 100Binin üzerinde bir fiyat çıkacaktır.

İşte bu fiyatı netleştirmek için ise kesinlikle keşif gerekmektedir. Keşif olmadan ancak ortalama fiyat bilgisi verebiliriz.

Unutmayınız! Dış cephe ısı yalıtımı yaptırırken lütfen güvenilir ve işinin ehli firmalarla çalışınız! Sadece malzemenin kaliteli temin edilmesi yapılan işin kaliteli çıkacağı anlamına gelmez. Bu yüzden mantolama da referansları olan size iş bitiminde de garanti, yardım ve destek vereceğine emin olduğunuz inşaat firmalarıyla çalışmanızı öneririz.

DIŞ CEPHE ISI YALITIMINDA SUNDUĞUMUZ HİZMETLER

 • Dış cephe eps mantolama
 • Dış cephe xps mantolama
 • Taşyünü uygulama
 • Söve ve fuga gibi dekoratif uygulamalar
 • Dış cephe çizim tasarım ve renklendirme
 • Pencere önü mermer denizlik koyma
 • Bina yatay ve dikey yağmur olukları yenileme
 • Cephede bulunan balkon korkuluk ve pencere demirlerinin boyanması
 • Cephede bulunan ahşap pencere ve kapıların boyanması yada cilalanması
 • EKB (Enerji Kimlik Belgesi Nasıl Alınır? Bkz.) verme.
 * Unutmayın burada belirtilen fiyatlar genel ve ortalama fiyatlardır. Kesin fiyat bilgisi için keşif gerekir. Keşiflerimiz ücretsizdir. İster iç, ister dış diğer inşaat, tadilat ve dekorasyon işleriniz için lütfen arayınız!
Paylaş Google Plus

Yazar: Kanber ÖZYURT

17 blogger-facebook:

 1. Güzel uygulama teşekkürler filli boya gurubu

  YanıtlayınSil
 2. Veddiğiniz fiyatlara KDV dahil mi? Ayrıca 3 cm lik fiyat alabilir miyim?

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Hayır KDV dahil değil! Ancak fatura mecburi değil. 3cm mantolamayı dış cephede tavsiye etmiyoruz, ve çok az yerlerde uyguladık. 3cm yukarıdaki fiyatlardan m2 de yaklaşık 8tl düşük olur.

   Sil
 3. 280 metrekarelik bina kaça biter

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Yukarıdaki birim fiyatlar belirli metrajlar için geçerlidir. İnşaat sektöründe birim fiyatlar ile metrajlar ters orantılı çalışır. Ayrıca buradan sadece ortalama bir fiyat bilgisine ulaşabilirsiniz. Kesin fiyat bilgisi için keşif şarttır! Bu bilgiler ışığında 280m2 mantolama işi ortalama 23.000 TL ile 30.000 TL arası değişir. Zira kullanılacak malzeme kalınlığı markası işin nerede olduğu gibi hiç bir bilgiyi vermemissiniz.

   Sil
 4. Mantolama işçilik fiyat alabilirmiyim malzeme bana ait

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Mantolama işçilik fiyatımız iskele bizden metraja göre 35TL ile 40TL arasıdır. Tabi bu ankara içi fiyatlarımızdır.

   Sil
 5. Merhaba, Sakarya Hendek,te 2 katlı yazlık tarzında bina. ölçüsü 12 ye 6 toplamda 216 metr. kaça malolur şimdiden teşekkürler

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Birinci sınıf malzeme olursa eğer toplamda 20bin liraya mal olur.

   Sil
 6. Ben sizi bu kadar detaylı bilgi verdiğiniz ve şeffaflığınız için tebrik etmek istiyorum. İnternet siteniz bile güven duygusu oluşturuyor.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ağaç yaşken eğilir, yetişme tarzı olarak en büyük servetin doğruluk ve dürüstlük üzerine olduğu şeklinde yetiştirildik. Sizlere daha da iyi hizmetler vermek için sürekli çalışıyoruz. Takdiriniz için ben ve ekibim adına çok teşekkür ederim.

   Sil
 7. Kanber Bey hayırlı işler dilerim,
  Bina cephesini nasıl ölçüp değerlendiriyorsunuz?
  bu alan ölçüsüne pencere ve kapılar dahil ediliyor mu?
  Teşekkürler.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar. Biz boşlukları düşüyoruz, ama eğer siz dış cephe mantolama işini malzeme+işçilik yada sadece işçilik birim fiyat üzerinden verip iş bitimi ölçüye göre ödeme yapacaksanız sorunuz çok güzel bir soru. Ancak siz bir binanın dış cephe mantolamasını götürü bedel bir firmaya verdiyseniz yani iş bitimi yapacağınız ödeme belliyse kafanızı hiç karıştırmayın. İsteyen firma boşluk düşsün isteyen düşmesin siz total rakama bakın. Çünkü önemli olan toplam tutardır. (tabi aynı mantolama malzemeleri ile karşılaştırma yapınız!)

   Sil
  2. Teşekkür ederim Kanber Bey, Ortalama 150 - 200m2 ve 3katlı bir binayı(Ankara) 5 cm taşyünü ile olmak üzere kaç günde tamamlarsınız; ayrıca dış cephe boya ve işçiliği vermiş olduğunuz fiyatlarda göremedim dahil mi, yoksa ayrıca mı ilave ediliyor?
   Tekrar sağolun hayırlı işler dilerim.

   Sil
  3. Ahmet bey merhabalar tekrar. Vermiş olduğumuz fiyatlar malzeme + işçilik ve boya dahildir. 1000m2 baz alınarak birim fiyatlar hesaplanmıştır. İşin zamanı taşyünü mantolama için ortalama 10-15 gün arası değişir, çünkü sadece mantolama işi değil yapılacak olan. Dış cephe mantolama da yan işler de otomatik ve mecburi bir şekilde çıkar. Bunlar pencere önü mermer denizlik, varsa demir boyama, tavanlar ve saçak tavanları gibi yerler olabilir. Ayrıca yağmur iniş boruları da değişir. Yukarıdaki mantolama birim fiyatına diğer iş kalemleri de eklenerek toplam tutar hesaplanabilir. Bunun için ise keşif şarttır. Unutmayınız! burada yayınladığımız fiyatlar sizlere bir ön bilgi olması açısından yayınlanır. Net fiyat için keşif isteyiniz.

   Sil
 8. Yalı baskı ve söve M2 fiyatlarınızı oğrebebilirmiyim.

  YanıtlayınSil

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır! İçerisinde reklam, küfür, şiddet bulunan yorumlar yayınlanmaz! Ayrıca içerisinde telefon mail vb iletişim bilgisi olan yorumlar da yayınlanmaz!
Destek için arayın (0545-391-58-48) yada mail atın! (ozyurt.insaat.dekorasyon@gmail.com)