FiberCement Cephe Kaplama

Bilindiği üzere fibercement cephe kaplama levhaları son zamanlarda dış cephelerde kullanımı gittikçe yaygınlaşan bir ürün oldu. Çeşitli markaların ürettiği fibercement levhaların en kalitelilerini üreten firmaların başında hekimboard A.Ş gelir. 
Şimdi hep birlikte neden hekimboard fibercement dış cephe kaplama yaptırmalıyız? yada fibercement dış cephe kaplamanın maliyeti ne kadardır? gibi sorulara aşağıda cevap vermeye çalışalım.
Ayrıca yukarıdaki sorulara cevap verdiğimiz Fibercement Dış cephe kaplama Fiyatları yayınımıza göz atarak birim fiyatları inceleyebilirsiniz! 

Fibercement dış cephe kaplama levhaları ve özellikleri

Fibercement dış cephe kaplama AnkaraFibercement dış cephe kaplama ankara
Fiber cement levhaların temel avantajlı özelliklerinden aşağıda kısaca bahsetmeye çalıştık.

 • GÖRÜNÜM ve ESTETİK: Fibercement dış cephe kaplama birçok desende modele sahip olduğu için yapılarınıza istediğiniz tarzda cephe tasarımlarına uygun kaplamalar yapılabilmektedir. Ayrıca patine, eskitme gibi boyama teknikleriyle de çok estetik ve tarz cephelere sahip olabilirsiniz!
 • SAĞLAMLIK: Fibercement dış cephe levhaları mantolama yada buna benzer dış cephe ürünleriyle karşılaştırıldığında daha sağlam ve darbelere yada çevre şartlarına daha dayanıklıdır.
 • UZUN ÖMÜRLÜLÜK: Fibercement levhalar mantolamaya göre çok daha uzun ömürlüdür. Dış cephe mantolamaya göre neredeyse 3 kat daha uzun ömürlüdür.
 • GARANTİ KAPSAMI: Fibercement levhalarda garanti 50 yıldır. Bu süre göz önüne alındığında mantolamada verilen 5 yıl garanti den 10 kat daha fazla garantiye sahip olması zaten sağlamlığını kanıtlar niteliktedir.
 • MALİYET: Fibercement dış cephe kaplamalar başlangıçta mantolama dan pahalı gibi gözükse de 50 yıl sağlam kalacak bir dış cephe kaplamasından söz ediyoruz. Yani günümüz şartlarında bir mantolama uygulaması en fazla 20 yıl sorun çıkarmadan dış cephede kalmaktadır. Fibercement dış cephe kaplama yaptığımız yapılarda ise tekniğine uygun şekilde yapılan uygulamalar 50 yıl cepheleriniz de sorun çıkarmadan kalacaktır. Yani yıl bazında maliyete bakarsak mantolamanın fibercement ten daha pahalı bir uygulama olduğunu görürüz.
 • ISI YALITIMI: Fibercement dış cephe kaplamalarda içine taşyünü konulduğu için aynı zamanda ısı yalıtımı da yapmaktadır. Isı yalıtımı kuvveti arasına konulan taşyününün kalınlığına ve yoğunluğuna göre artırılabilmektedir.
 • GÜVENLİK: Fibercement dış cephe kaplamalar sağlam olmasının yanında yangın güvenliği açısından son derece yüksek bir yalıtıma sahiptir. Fibercement plakalar A1 yanmazlık sınıfındadır. Bu yüzden çeşitli kamu işlerinde de (yurtlar eğitim binaları vs. ) tercih edilmektedir.

 • fibercement villa dış cephe

  Hiç yorum yok:

  Yorum Gönder

  Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır! İçerisinde reklam, küfür, şiddet bulunan yorumlar yayınlanmaz! Ayrıca içerisinde telefon mail vb iletişim bilgisi olan yorumlar da yayınlanmaz!
  Destek için arayın (0545-391-58-48) yada mail atın! (ozyurt.insaat.dekorasyon@gmail.com)

  Lazyload script.txt Lazyload script.txt görüntüleniyor.