Panel Kapılar Boyanır mı?Panel kapıları boyamak mümkündür?

Panel kapı boyaları ne kadar sağlıklı?

Panel kapımı hangi tür boya ile boyamalıyım?     
      Günümüzde evlerde kullanılan kapılar çoğunlukla panel kapılardır. maliyetinin ahşap kapılara göre çok daha uygun olması, işçiliğin daha basit olması nedeni ile  müteahhitlerin ve eski kapılarını değiştiren ev sahiplerinin ilk tercihi panel kapılardır. Peki panel kapılar zamanla yıpranıp rengi solunca boyamak istersek ne olacak, fırça veya rulo ile boyayabilir miyiz? 

       Günümüzde panel kapıları boyamak mümkündür.  Bunun için birçok firmanın  özel olarak ürettiği panel kapı boyaları satılmaktadır. Peki  bunlar ne kadar sağlıklı.?  bir usta  ve uygulayıcısı olarak bu boyaların çok sağlıklı yani sağlam olduğunu düşünmüyorum. Neden sağlam değil ?  bu tip  kapılar  fabrikadan çıktıklarında üzerlerindeki  boya  selülozik bazlı boyalardır ve püskürtme tabancası ile boyanmışlardır . Rengini uzun yıllar koruyabilirler. Diğer boyalara göre daha sağlamdırlar. Çok rahatlıkla silinebilirler. Piyasadaki panel kapı boyaları ise su bazlı boyalardır. Bu  boyaların en büyük artısı kokusuz olmasıdır. Kendiniz  rahatlıkla uygulayabilirsiniz. İşçiliği basittir.peki ne kadar sağlam…?

                                                                    


          Sağlamlık konusunda bizden tam not aldığı söylenemez. Firmamız iki türlü seçenek sunmaktadır. Birincisi kapıların sökülüp fabrikada boyanıp tekrar takılması maliyeti fazla olması nedeni ile müşterilerimiz tarafında fazla tercih edilmemektedir. İkincisi ise solvent bazlı boyalar ile kapıları yerinde boyamak  maliyeti daha uygundur. Su bazlı boyalardan çok daha sağlamdır, Yüzde yüz silinebilir. İstenilen renge boyanabilir. Tek sıkıntısı kokusudur  uygulamadan bir iki gün içinde geçer. 

         Ayrıntılı bilgi ve kapı pencere boya işleri için bizimle irtibata geçebilirsiniz!
İletişim bölümünden bizimle irtibata geçmek için tıklayın!


Tüm boya dekorasyonu ve kapı boya işlerinde 12 taksit imkanı


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır! İçerisinde reklam, küfür, şiddet bulunan yorumlar yayınlanmaz! Ayrıca içerisinde telefon mail vb iletişim bilgisi olan yorumlar da yayınlanmaz!
Destek için arayın (0545-391-58-48) yada mail atın! (ozyurt.insaat.dekorasyon@gmail.com)