Mantolama Hileleri

Dış cephe mantola hileleri

    Evet bu yazımızda sizlere dış cephe mantolama yaptırmadan önce nelere dikkat etmeniz gerektiğini anlatacağız. Bir bakıma mantolamada üç kağıt yapan usta veya firmaların hilelerini deşifre edeceğiz ki gerçekten bu işe gönül vermiş ve doğru yapan insanlar ayakta kalabilsin.

    Mantolamada hileler çoğunlukla 2 ana başlık altında toplanır.


1.) Teklif Aşaması Hileleri
2.) Yapım aşaması hileleri

Teklif aşaması hileleri: Genelde bir kaç firmadan teklif alırız peki hile yapan firmanın teklifte bizi yanıltıp işi kapmasına nasıl engel oluruz? Yapılan hile şöyledir, binanın merajı fazla gösteriliyor yani 900m2 dış cepheniz varsa 1200m2 var deniyor sizde bunu ölçmediğiniz için inanmaktan başka çareniz yok.Diğer firma 900m2 ölçtüyse sizde birim fiyat teklifi aldıysanız ayvayı yediniz!
yani ki
a firması 900x50TL=45.000TL
b firması 1200x37,5TL=45.000TL Birim fiyatı ucuz olana verdiniz gitti işi.

Yapım aşaması hileleri: En tehlikeli hile kısmıdır.Yapılırken iş söz verilen kaliteli malzeme yerine adi malzeme getirilir. Yok efendim ben bunu anlarım demeyin anlayamazsınız! Çünkü sizler inşaatçı değilsiniz. Yada kalitesiz malzeme kaliteli gibi tanıtılır müşterilere. 

Mantolama Hilelerinden Kurtulmanın Yolu Nedir?
Aslında cevabı çok basit ve bir o kadar da kolay. Kaliteli firma referanslı firma seçimi. Yapılacak işi sözleşmede en ince ayrıntısına kadar belirtmek. Konuyla ilgili yazımız için lütfen tıklayınız!

Paylaş Google Plus

Yazar: Kanber ÖZYURT

0 blogger-facebook:

Yorum Gönder

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır! İçerisinde reklam, küfür, şiddet bulunan yorumlar yayınlanmaz! Ayrıca içerisinde telefon mail vb iletişim bilgisi olan yorumlar da yayınlanmaz!
Destek için arayın (0545-391-58-48) yada mail atın! (ozyurt.insaat.dekorasyon@gmail.com)