Evimizi Boyatırken Renk Tercihini Nasıl Yapmalıyız?

özyurt inşaat dekorasyon

      Evlerimiz en özel yerlerimizdir,evinize gelen bir misafiriniz evdeki mobilyalardan aksesuarlardan,koltuklardan,perdelerden sizin zevkinizin nasıl olduğunu azda olsa anlayabilir ama en belirleyici olan duvar renkleridir. 

      Evdeki eşyalar ile duvardaki renklerin uyumlu olması evinizin havasını tamamen değiştirebilir. Duvar renginin hangi renk olmasını belirleyen bir çok unsur vardır. Salonun büyük yada küçük olması, evdeki eşyaların rengi, zeminin rengi, sizin nasıl bir yer istediğiniz, mekanı hangi havaya sokmak istediğiniz, yaşam tarzınız bunlardan bazılarıdır.peki nasıl bir renk kullanmalıyız.?  İşte püf noktaları.                                             

        Bir usta olarak ve bugüne kadarki tecrübemle size önerim , ilk öncelikle evlerimiz dinlendiğimiz ve  boş zamanlarımızın çoğunu geçirdiğimiz yerlerdir, duvardaki renklerin insan gözünü yormaması çok önemlidir.akşam işten geldiğimize stres atıp dinlenmemiz gerekir. Duvardaki renklerin çok itici olması duvarlar üzerime geliyor sanki tabirini çok duymamıza neden oluyor. Böyle bir sorunla karşılaşmamak için benim önerim en çok kullandığım toprak renklerini denemenizi öneririm.                                                      
                                                                       

 (Renkler monitör çözünürlüklerinde farklı gözükebilir ) en çok kullandığımız renkler havana,bej,hardal ve tütün olmaktadır. Renk tercihinde dikkat edilmesi gereken bir diğer detay ise evin büyüklüğü ve ne kadar ışık aldığıdır. Bunlar göz önünde bulundurularak renk tonlarına karar verilmelidir. Örnek verecek olursak  koridora resimdeki  bej 4 uygulanır iken salona bej 3 uygular isek daha güzel sonuç  alabiliriz. Renk tercihinde daha birçok ince detay vardır,kapıların rengi,yerdeki parkenin rengi,mutfaktaki dolapların rengi ,yatak odasındaki gardırop  rengi  vs. duvar renklerini ve tonlarını belirlerken bu ayrıntılarıda  göz önünde bulundurmak gerekmektedir.  Bir usta olarak size son tavsiyem rengi kesinlikle renk makinalarında yaptırma veya hazır renk almamanız olacaktır. Bu güne kadar hiçbir müşterimiz memnun kalmadı yeniden boya alma masrafına girdiler. Sebebi  ise gösterilen karteladaki  renk kağıt üzerinde ve çok küçük bir alandadır. Renge  genel bir alanda  veya bir duvarın tamamında görmeden karar  verilmesidir . bunu önlemek için ustanızdan renk tüpü kartelasını isteyin ve renginizi bu karteladan  seçin ,  ustanız rengi küçük bir kapta  hazırladıktan sonra küçük bir duvarda uyguladıktan sonra kararınızı verin en güzel sonucu bu şekilde alabilirsiniz…
             Benim zamanım yok bunlarla uğraşamam  diyorsanız, uzman ekibimizle bir telefon kadar yakınınızdayız.


İLETIŞIM

Ata Mahallesi 1069.cadde No:10/1 Çankaya / Ankara
GSM : +90 545 391 58 48  
TLF : +90 312 357 73 54 
Paylaş Google Plus

Yazar: Unknown

0 blogger-facebook:

Yorum Gönder

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır! İçerisinde reklam, küfür, şiddet bulunan yorumlar yayınlanmaz! Ayrıca içerisinde telefon mail vb iletişim bilgisi olan yorumlar da yayınlanmaz!
Destek için arayın (0545-391-58-48) yada mail atın! (ozyurt.insaat.dekorasyon@gmail.com)