Ev dekorasyon fikirleri

"Ev dekorasyonu nasıl yapılır?" veya "Evimi nasıl dekorasyon yaptırmalıyım?" Sizde bu soruları kendinize soruyorsanız sanırım doğru yerdesiniz.

Bir evi dekore ederken ilk dikkat karar vermemiz gereken nokta kullanacağımız ev dekorasyonu teması dır. Neyi tema alacağımızdır.Örnek olarak modern bir tema mı? Yoksa klasik bir tema mıdır ilk akla gelen. Ama temaları biraz çoğaltabiliriz. Mesela sakin bir hayatı seven bir kişiyseniz dekorasyonun tema'sını sonbahar olarak seçebilirsiniz.Mesela siyah beyaz temalı bir ev dekorasyon örneği de seçebiliriz. Örnekler çoğaltılabilinir. 

Profesyonel ve deneyimli ekibimizden yardım almayı deneyebilirsiniz!

Yetkili:Kanber ÖZYURT
0545-391-58-48
Tüm dekorasyon işleri 12 taksittir.


Ev dekorasyonu nasıl yapılır?
 Resimde sonbahar temalı bir salon görülmekte, Doğallık ve sürdürülebilirlik bu yılın ana eksenini oluşturuyor. Bu yıl evler hem çok şirin hem de çok şık olacak. Salonumuzda bu tarz açık pastel renkler kullanmak her zaman iyidir.Tabi bu tür temalı ev dekorasyonu seçimlerinde önceden her şey planlanmış olmalı. Mesela eşyalar bile seçilmiş olmalı ki sonradan renk uyumu konusunda bir aksilik çıkmasın.


Ev dekorasyonu nasıl yapılır?
Bir odadaki dekorasyon renkleri ruh halimiz nasıl etkiler? Çok güzel soru bence çok canlı renkler oda ve salonlarda yorucu olabilir. Tam tersi soluk ve koyu renkler ise zamanla bizleri olumsuz etkileyecek evimizde kasfetli bir hava yaratacaktır. En önemli şeylerden biride perdelerin tarzı ve rengidir. Evimizi, salonumuzu gösterecek olan onlardır.


Ev dekorasyonu nasıl yapılır?
Çok hareketli alçıpan asma tavan ve ışık bantlarından kaçınmalıyız! Kaçınmazsak evimiz ofise benzer ve buda pek hoş olmaz. Bunun yerine sadece gereken yerlere alçıpan asma tavan ve ışık bantları koymak gerekir. Salon tarzı veya giriş hol kısmınada bir veya iki adet niş eklemek şık durabilir.


Ev dekorasyonu nasıl yapılır?
Aydınlatma ve doğal ışık çok önemlidir. Karanlık yerleri gerektiğinde aydınlatmak için elektrik tesisat ve linyeleri buna göre ayarlamalıyız.İnsan yaradılış fıtratı gereği genelde aydınlık mekanları sever. Bu yüzden evlerimiz karanlık veya loş olmamalıdır. Yapılan aydınlatma ve ışıklarda dikkat edilmesi gereken en önemli detay göze direkt gelecek şekilde tasarlanmaması dır. Buna gizli aydınlatma denir.


Ev dekorasyonu nasıl yapılır?
Ev dekorasyonu yaparken odalarda veya salonumuzda bazı duvarlarda renk değişikliğine gidilebilir. Yada renktende ötede desen doku değişikliği.Bunu yapmanın birçok yolu olmakla birlikte en kolay iki yolunu söyleyiverelim hemen. Duvar kağıdı ve efekt boyalar. Özellikle salonumuzun bir kısmında efekt boya kullanmak çok güzel durabilir. Resimde şömine bölümünde efekt boya kullanılmıştır.
Paylaş Google Plus

Yazar: Kanber ÖZYURT

0 blogger-facebook:

Yorum Gönder

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır! İçerisinde reklam, küfür, şiddet bulunan yorumlar yayınlanmaz! Ayrıca içerisinde telefon mail vb iletişim bilgisi olan yorumlar da yayınlanmaz!
Destek için arayın (0545-391-58-48) yada mail atın! (ozyurt.insaat.dekorasyon@gmail.com)