Bebek Odası Dekorasyonu, Ankara

Bebek odası dekorasyonu

Anne-baba adaylarını en çok düşündüren şeylerden biride bebek odası dekorasyonu dur. Bebek odası dekorasyonunu nasıl yapmalıyız? Bebek odası dekorasyonunda neleri kullanmalı ve neleri kullanmamalıyız? Gelin şimdi hep birlikte kısa bir şekilde konuyu inceleyelim.

Kız bebek odası dekorasyonu

Kız bebek odası dekorasyonu yaparken fazla zorlanmayacağız, çünkü ana rengimiz belli. Duvarda mutlaka duvar kağıdı kullanmalıyız. Kız bebek odalarının vazgeçilmez rengi pembedir. Geriye kalan pembenin yanında hangi renkleri kullanmamız gerektiğidir. Pembe renginin yanında genelde şu renkler daha göze hoş gelir. Beyaz, sarı, yeşil, eflatun, turuncu ve bu renklerin pastel tonlarının en çok tercih edilen renklerden olduğunu söyleyebiliriz.  Bu renkleri ileride bebeğiniz büyüdükçe fazla masraf yapmadan değişiklik yapabilmek için aksesuarlarda veya perdeler, koltuk ve yatak örtüleri gibi ev tekstil ürünlerinde tercih etmeniz sizin için daha uygun olacaktır. Yani eşyalar pembe duvar ise pastel bir renk mesela okyanus yeşili.

Erkek bebek odası dekorasyonu

Erkek bebek odası dekorasyonu yaparken en çok dikkat edeceğimiz konu renk seçiminden çok tema seçimidir. Mesela gemi kaptanı temalı bir oda yapacaksak  lacivert-beyaz-kırmızı veya mavi-beyaz-bej kombinasyonlarını kullanabilirsiniz. Kız bebek odalarında olduğu gibi burada da bu renkleri genelde aksesuarlarda kullanmakta fayda var. Bebek odalarının duvarlarında ise duvar kağıdı kullanmak çok daha iyi olacaktır. Duvar kağıtlarını seçerken genelde figüratif duvar kağıtları seçin. Üzerinde çizgi film karakterler olanlarından değil yani. Halı rengiyle duvar rengini birbirine uydurmaya çalışınız. Ayrıca duvarda bebeğimizin çekilmiş sevimli resimlerini asabileceğimiz bir fotoğraf köşesi de gelen ziyaretçilerimizi oldukça etkiler.Sizde harika bebek odası dekorasyonu yapmak isteyeceksinizdir. Ama bütün bunlar ancak profesyonel bir ekip işidir. Gelin dünyalar tatlısı bebeğinizin hayata ilk adım atacağı bebek odasını birlikte tasarlayalım.


Paylaş Google Plus

Yazar: Kanber ÖZYURT

0 blogger-facebook:

Yorum Gönder

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır! İçerisinde reklam, küfür, şiddet bulunan yorumlar yayınlanmaz! Ayrıca içerisinde telefon mail vb iletişim bilgisi olan yorumlar da yayınlanmaz!
Destek için arayın (0545-391-58-48) yada mail atın! (ozyurt.insaat.dekorasyon@gmail.com)