Boya Dekorasyonu, Ankara

BOYA BADANA YAPILIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

boya badana ankaraBoya uygulamasını tek başınıza yanınızda bir usta olmadan yapmanız önerilmez!Ama illakide yapmak istiyorsanız size birkaç maddelik tavsiyelerimiz olacak :))

• Öncelikle yapacağınız boya ve renkler mekana uygun olmalı mesela bir büroda kullandığınız renkleri ve boya çeşidini evimizin salonunda kullanmamalıyız.
• Boyaya başlamadan önce duvardaki toz kir yağ ve varsa dökülmeye yüz tutmuş sıvaların duvarın yüzeyinden temizlenmesi lazım yoksa işimiz sağlam olmaz
• Duvarda bulunan mimari hatalar da giderilerek tamiratlar yapılır.Daha sonra en önemli hususlardan biride astar olayıdır.Yüzeyin durumuna göre astar uygulaması yapılır.


boya badana ankaraRENK SEÇİMİ
Renk seçerken iyi karar vermek için şöyle düşünmek lazım, boyayacağımız mekanı darmı göstereceğiz yoksa genişmi hareketlimi görünecek yoksa sakin mi??Bunlara karar verdikten sonra renk seçimi yapabiliriz.Piyasada boya markasına göre katologlar bulunmaktadır ve her katologda onlarca renk bulunur.
• Canlı renkler odayı daraltır sakin renkler odayı geniş gösterir
• Sarı tonlar odada sıcak bi görünüm sağlar
• Kırmızı ve sıcak tonlar ise daha romantik ortamlar için düşünülebilir.sakin ve huzurlu bir çalışma odası düşünüyorsanız koyu ve mavinin hakim olduğu tonlar düşünülebilir.  

boya badana ankaraBOYA BADANA İÇİN USTA SEÇİMİ
   
Ustayı seçerken dikkat edeceğimiz önemli bir kaç nokta var.

• Öncelikle ustamızın referansları ve bu işi kaç yıldır yaptığından ziyade ustamız güvenilir ve karakterli bir insan olmalı yani işini severek yapmalı.

• İkinci olarak referanslara ve tecrübesine bakılmalı 1000tl lik bir işimiz varsa en az 3 ustadan teklif alındıktan sonra karar verilmeli ancak 1000tl'lik işe en ucuz fiyatı vereni değil en mantıklı fiyat vereni seçmeliyiz.Örneğin 1. usta 1200tl, 2.usta 1000tl ve 3. usta 800tl lik fiyat versin.Burada en mantıklı teklifi 2. usta yapmıştır.1. ustanın işi iyi yapması çok zor çünkü ucuza almıştır işi ne kadar iyi usta olursa olsun iyi bir işçilik çıkaramıyacaktır ortaya.3. ustamız ise pahalı bi fiyat vermiştir ama işçiliği fiyata göre değişmeyecektir.yani biz ona 1200tl yerine 3000 tl de versek sadece 2. ustadan biraz daha iyi bir iş çıkaracaktır ortaya.

• Son olarakda ustamızın varsa gördüğü kurslar veya diplomaları.Aslında bu okadarda önemli değil çünkü günümüzde hala ustaların %85'i civarında diploması yoktur.Bunun yerine referanslarına baksakta olur.Ama varsa bu bize ustamız hakkında bi fikir edinmemizi sağlar.
yazan : Kanber Özyurt
0545 391 58 48
Paylaş Google Plus

Yazar: Kanber ÖZYURT

0 blogger-facebook:

Yorum Gönder

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır! İçerisinde reklam, küfür, şiddet bulunan yorumlar yayınlanmaz! Ayrıca içerisinde telefon mail vb iletişim bilgisi olan yorumlar da yayınlanmaz!
Destek için arayın (0545-391-58-48) yada mail atın! (ozyurt.insaat.dekorasyon@gmail.com)